Trusted by Instant Edge

Güncel Etkinlikler

3. Yeni Tıp Kongresi

  • 19 Haziran 2021 - 20 Haziran 2021
  • sdfsf
  • Çevrimiçi Kongre

Etkinlik Açıklaması

1989 Yılından beri felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışan Aktiffelsefe Kültür Derneği bünyesinde bir taraftan felsefe çalışan bir taraftan da sağlık alanında meslek sahibi olan üyelerin iki yılda bir organize etmiş olduğu 3. Yeni Tıp Kongresini sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

İlk ikisini Bütünsel Tıp Kongresi adı altında yaptığımız kongremizin bu yıl adını Yeni Tıp Kongresi olarak değiştirdik. İstedik ki Felsefe ve Tıp arasındaki soğukluk azalsın ve yeniden buluşsunlar ve yeni bir tıp metodu değil ama bizi günümüzün kısır tartışmalarının üzerine çıkartacak “yeni bir anlayış” ortaya çıksın.
Kongremiz 19 –20 Haziran 2021 tarihlerinde, pandemi şartları nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Hipokrat, İbni Sina, Paracelsus vb. antik dönem hekimlerine baktığımızda felsefe ve tıbbı bir arada görmek mümkün. Peki, günümüzde gelişmiş teknolojik cihazlarımızla, erken tanı sistemlerimiz ile, felsefe ve tıbbı yeniden birlikte ele almak mümkün mü? Küresel pandemi bize sağlığın önemini ve anlamını yeniden düşündürdü.

32 yıldır felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışan Aktiffelsefe Kültür Derneği bünyesinde, bir taraftan felsefe çalışan bir taraftan da sağlık alanında meslek sahibi olan üyeleri ile iki yılda bir organize etmiş olduğu 3. Yeni Tıp Kongresi ile oldukça ilgi çekici konuları bir araya getiriyor. Aktiffelsefe bu kongre ile TÜMATA (Türk Musikisini Araştırma ve Tanıtma Grubu) ile de iş birliği yapıyor.

Kongrenin amacı Felsefe ve Tıp arasındaki soğukluğu azaltmak ve onları yeniden buluşturmak, yeni bir tıp metodu değil ama günümüzün kısır tartışmalarının üzerine çıkartacak “yeni bir anlayışın” ortaya çıkması…

19-20 Haziran hafta sonu ücretsiz ve online olarak gerçekleşecek olan 3. Yeni Tıp Kongresinde Homeopati, Dr. Edward Bach ve Bach Çiçekleri, Chi Kung, Sujok Terapi, Türk Müzik Terapisi, Aromaterapi konularında sunumlar gerçekleşecektir.

Etkinlik Programı

  • 10:30 PM — 12:00
    Tıbbi Açmazların Üstüne Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım
  • 13:00 PM — 14:00 
    Sujok Terapi ve Pratik Yöntemleri

Konuşmacılarımız

  1. Oturum

Doç. Dr. Adalet KUTLU

Doç. Dr. Mehmet ULUKÜTÜK

Doç. Dr. Şahin EFİL

Doç. Dr. Mahmut ŞANSAL

2. Oturum

Hemşire Elif ÖZTÜRK

PAYLAŞ[addtoany]
2021-6-19 10:30 2021-6-20 15:00 Avrupa/ Londra 3. Yeni Tıp Kongresi Testing Different Event Çevrimiçi Kongre
etkinliği takvime kaydet
geçmiş etkinlik
0

Etkinlikler

Trusted by Instant Edge