Atölyelerimiz

Vadide Tai Chi

KİMLER KATILABİLİR?
Atölyemize 7’den 77’ye herkes katılabilir.

NE ZAMAN?
31 EKİM 2020 Cumartesi / Saat: 10.30

NEREDE?
Portakal Çiçeği Vadisi Merdivenleri Girişi (Hoşdere Caddesi)

Ücret: 200 TL- Aylık ücret

Ödemeyi Atölyenin yapılacağı yerde Kredi kartı ile ödeyebilirsiniz ya da Aktiffelsefe Kültür Derneği İktisadi İşletmesi banka hesabına EFT/Havale yapabilirsiniz.
Hesap No: Akbank Çankaya Şubesi
IBAN: TR720004600305888000165857

Tai Chi Chuan Nedir? Kadim Çin Bilgeliğinden günümüze miras kalan, ruh – zihin – beden sağlığını dengelemeyi sağlayan bir öğretidir.

İnanılışa göre; düzenli bir şekilde Tai Chi Chuan formlarını yapan kişinin, bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.

Tai Chi Chuan formları doğru esneyişi, doğru duruşu ve doğru nefesi günlük yaşamımızın bir parçası haline getirmemize yardımcı olur.

İçinde sağlık, savunma ve felsefe olmak üzere 3 sistem barındıran Tai Chi Chuan, en eski uzak doğu savunma sporları kategorisinde “yumuşak yumruk” olarak anılmaktadır. İç düzen sanatı olarak da bilinen Tai Chi Chuan, ayni zamanda Chi Kung nefes egzersizleri ile de desteklenecektir. Katılmak isteyenlerin rahat kıyafetler ve spor ayakkabı ile gelmesi rica olunur.

Teorik ve pratik egzersizlerden oluşacak seminer, her Salı ve Cumartesi günleri Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde gerçekleştirilmektedir.

Eğitmen: Aysel Çetinok

Bodhidharma enstitüsü Sertifika sahibi Tai Chi Chuan Eğitmeni

“Dünyadaki hiçbir şey sudan daha yumuşak ve zayıf değildir; fakat sert ve güçlüyle savaşta onun gibi bir şey de yoktur! Çünkü onun yerini hiçbir şey alamaz. Zayıf güçlüyü yener ve yumuşak serte galip gelir; bu herkesin bildiği ama kimsenin uygulamadığı bir gerçektir.” –

Lao-Tzu