Templates by BIGtheme NET

GEA Gönüllüleri Yine İş Başında

“Geleceği Umut ve Sevgiyle İnşa Ediyoruz.”

 21-22 Ekim’de Aziz Altınpınar Ortaokulunda bir araya gelen 46 GEA gönüllüsü bir kez daha büyük bir projeye imza attı. İki gün boyunca çalışan gönüllüler, ilk gün 204.sü gerçekleşen “Mutlu Çocuk Yetiştirme Sanatı” eğitimi ile günümüzde sıkça karşılaşan kardeş kıskançlıkları, okul problemleri, öfke yönetimi gibi birçok konuda velilere tavsiyeler verdi. Eğitim sonrasında çocuklarla birlikte duvar resmi çizen, saha çizgilerini boyayan ve spor malzemelerini tamir eden GEA gönüllüleri 60’ın üzerinde spor malzemesini okul yönetimine teslim ederek çalışmalarını ikinci günün sonunda tamamladı. Böylece GEA gönüllüleri tarafından her yıl yapılan okul tadilatlarının 106.sı gerçekleşmiş oldu.

Okuldaki spor alanının tamir edilmesi, boyanması ve yeni topların dağıtılması sonrasında çocuklarla birlikte maç yapan[G1]  GEA gönüllüleri bölge halkı ile büyük bir sevgi köprüsü kurdu.

GEA gönüllülerinden Çağlar COŞAN “Kardeşlerimizin daha iyi koşullarda okumasına, dersler kadar spor ve egzersizin de hayatlarının bir parçası olmasına destek olmak istedik. Ayrıca ailelerinin onlarla olan iletişimini güçlendirmek için ufak ipuçları verdik. Gönüllüyüz ve topluma karşı sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. Biliyoruz ki bugün biz yaptık yarın da onlar yapacak ve umut ve sevginin elçileri, gönüllüleri olacaklar. Geleceği umut ve sevgiyle inşa ediyoruz.” dedi.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn