Trusted by Instant Edge

taichi19kasım

Tai Chi Chuan Atölyesi

Tai Chi Chuan Nedir? Kadim Çin Bilgeliğinden günümüze miras kalan, ruh – zihin – beden sağlığını dengelemeyi sağlayan bir öğretidir.
İnanılışa göre; düzenli bir şekilde Tai Chi Chuan formlarını yapan kişinin, bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.

Çocuk Atölyesi

Çocuk Atölyesi (8-12 Yaş)

Çocuklarımız bir kaç yıldır pandemide çok bunaldılar. Tablet, bilgisayar ve telefonda çok fazla zaman geçirmeye başladılar. Çocukluklarını yaşayamadıkları gibi, kaygı içinde yetişkinler gibi düşünüp davranmaya da başladılar.

Temel Seviye Deri Atölyesi

Temel Seviye Deri Atölyesi

Geleneksel yöntemlerle; deriye ve dericiliğe köklerinden giriş yapıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek atölyede; dericiliğin tarihine değineceğiz. Ellerimiz çalışırken, el aletlerini tanıyacağız.

seramik

Seramik Atölyesi

Kendi ellerinizle sevdiklerinize ve evinizin sevdiğiniz köşeleri için el yapı eşyalar yapmak ister misiniz? O zaman her salı Atölyemize bekliyoruz.

DİKSİYON ATÖLYESİ

Diksiyon Atölyesi

İletişim doğduğumuz andan itibaren başlar ve yaşamımızın sonuna dek kesintisiz olarak devam eder. İletişiminizi geliştirmek (beden dili ve konuşma) gerek iş yaşamınızda, gerek sosyal hayatınızda, gerekse özel alanınızda size pek çok fayda sağlayarak ömür boyu yaşam kalitenizi artırır.

Tai Chi Chuan Atölyesi-Instagram

Tai Chi Chuan Atölyesi

Tai Chi Chuan Nedir? Kadim Çin Bilgeliğinden günümüze miras kalan, ruh – zihin – beden sağlığını dengelemeyi sağlayan bir öğretidir.
İnanılışa göre; düzenli bir şekilde Tai Chi Chuan formlarını yapan kişinin, bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.
Tai Chi Chuan formları doğru esneyişi, doğru duruşu ve doğru nefesi günlük yaşamımızın bir parçası haline getirmemize yardımcı olur.

Mandala Atölyesi

Mandala… Doğadaki gizemin, ritmin, döngüselliğin, insanın zihin perdesine ve buradan da kağıda, bezemeye, dokumaya yansıması. Rumi’ye, Çintemani’ ye uzanan bu muhteşem gelenek ait olduğu kültüre göre kumda, parşömende, seramikte, işlemede hayat buldu. İçimizdeki küçük evrenden, bizi çevreleyen büyük evrene açılan bir pencere olarak da tanımlanabilen Mandala’ yı ve çizim tekniklerini uygulamalı olarak inceleyeceğimiz Atölyemize sizleri de bekliyoruz.

Nasıl Olurdu?: Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

İnsan, çevresinde olup bitenle ilişki kurmayı öğrendiği ilk andan itibaren; her alanda birbirinden farklı iletişim dilleri geliştirmeye başladı. “Yazılı” dil de uzun vadede erişilen ve zaman içinde kusursuzlaşmaya oldukça yaklaşan bir iletişim dili olarak, vazgeçilmez bir alan yaratarak kendini var etti.

Pratiklerle Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Atölyesi

Bilinçli Farkındalık (Mindfullness) Atölyesi; İnsanda farkındalık uyandırmaya dayalı ve bu yolla dikkat, konsantrasyon sağlandığı bilimsel olarak kanıtlanmış teknikleri içeren uygulamalar bütünüdür. Kökeni çok eski doğu öğretilerine dayanmasının yanında tamamıyla felsefi ve seküler bir uygulamadır.

Yıldızların Dili: Astroloji

Tarihin onca çalkantılı devirlerini atlatıp, günümüze kadar ulaşması bile hayranlık verici olan; ”Astroloji Bilimi” derin köklere sahip benzersiz bir sistemdir. Medeniyetlerin çoğu, astrolojiyi kendi kültürlerine göre incelemiş ve uyarlamışlardır. Bu derece derinliği olan bir sistemi öğrenmek için bir ömür yetmese de, bir noktadan başlamak isteyen ”Astroloji Meraklıları” nı konferansımıza bekliyoruz.

Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi

0-21 Temmuz 2019 Cumartesi ve Pazar günleri, toplamda 18 saatlik eğitim; 13 kişinin katılımı, Sinan KADER’ in eğitmenliğinde ve CPR Eğitim Kurumları işbirliği ile gerçekleştirildi. Aktiffelsefe Ankara’nın Hoşdere Caddesi Fuar Sokak’taki dernek ofisinde gerçekleştirilen eğitimde; teorik dersler ve maket üzerinde uygulamalar ile katılımcılar; ilkyardım metotlarını öğrenme imkanı buldular.

Beton Saksı Atölyesi ve Bitki Dikilmesi

Son zamanlarda beton objeler dekorasyonun vazgeçilmez parçası hâline geldi. Beton karışımı hazırlamak, kalıba uygulamak, kurumuş ürünleri kendi hayal gücümüze göre renklendirmek ve sonunda da istediğimiz bitkiyi saksıya dikmek aşamalarından oluşan Beton Saksı Yapım Atölyesine sizi de bekliyoruz.

Reçine Takı Yapım Atölyesi

Kurumuş çiçekleri takıya dönüştürmemizi sağlayan reçineyle doğal takılar yapmayı deneyimlemek isterseniz Reçine Takı Yapım Atölyesine bekliyoruz. Malzemeler tarafımızca karşılanacaktır.

Mini Bahçe Yapımı Atölyesi

Çalışma masanızda, evinizin aydınlık bir noktasında kendi hazırlayacağınız bir Mini Bahçe olması nasıl olurdu? Tüm malzemeler bizden, gelin birlikte tasarlayalım. Toprakla temas etmek üzerimizdeki olumsuz enerjileri atmak için çok güzel bir fırsat. Bir bitkiye yaşayacağı güzel bir alan yaratmaksa mutluluk verici.

Trusted by Instant Edge