Templates by BIGtheme NET

18. Kütüphane Kurulumu

IMG-20170112-WA0004

Onarılan Kütüphaneye 840 Kitap Armağan Edildi

“Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze, durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

Ankara Aktiffelsefe, 09 Ocak pazar gününde “Hayal et! Feda Et! Gerçekleştir!” adı ile düzenlediği kütüphane onarımı ve kitap dağıtımı etkinliğini geleceğin umudu gençlerle ve çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Sabah saat 09’da yola çıkan 31 kişilik gönüllüler ekibi Mamak Metehan Ortaokulunda, okul müdürü, hocalar ve öğrenciler tarafından heyecanla karşılandı. Yaklaşık 7 saat süren etkinliğin sonunda okulun kütüphanesi baştan aşağıya yenilendi, duvarları resimlerle süslendi, dolap ve rafları mevcut 1300 kitabın yanında 840 adet kitap daha konuldu. Aynı zamanda yapılan yeni dolap ve masalarla kütüphanenin kapasitesi arttırılıp boş yerler değerlendirildi. Etkinliğin sonunda kitapların tasniflenip, etiketlenerek raflara yerleştirilmesi ile geleceğin parlak ışıkları olan öğrencilere yeni kütüphaneleri teslim edildi.

 

Dernek Başkanı Oya Uysal, yapılan etkinlik sonrasında herkesi tebrik ederek şunları söyledi. Uysal; “Bulunduğumuz dünyada umutsuzluğun ve umursamazlığın arttığını görmemek mümkün değil. Tüm bunlara inat geleceğin parlak bireylerini yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyor, geleceğin parlayan ışıkları öğrencilerimize bir nebze olsun bir değer katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bulunduğumuz bu karanlık çağın, yetiştirdiğimiz aydınlık bireylerle dağılacağını biliyor ve herkesi bu aydınlığın yayılmasını destek olmaya çağırıyoruz.”dedi.

 

 

Katılımcılar:

31 GEA gönüllüsü ve 10 dış katılımcı olmak üzere toplamda 41 kişi etkinliği destek vermiştir.

 

 

 

Hakkımızda:

Aktiffelsefe, felsefi, kültürel, gönüllülük çalışmaları yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu 1989 yılından beri ‘Daha iyi, güzel ve adil bir dünya’ vizyonu ile dünyayı bulduğundan daha iyi bırakmak için çalışmalar yapar.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn